Sonia Nuc

     Jestem absolwentką psychologii (specjalność kliniczna i zdrowia) na Uniwersytecie Łódzkim. Obecnie biorę także udział, w czteroletnim kursie psychoterapeutycznym (w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej), realizowanym przez Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS. Ukończyłam również studia podypolomowe z zakresy psychonkologii.

     Pracuje jako psycholog oraz koordynator merytoryczny w Domu Wspólnym, należącym do „Programu zintegrowanych działań zdrowotnych, społecznych i socjalnych w procesie zdrowienia osób z doświadczeniem choroby psychicznej etap II". Projekt ten, ma na celu opracowanie modelu deinstytucjonalizacji opieki psychiatrycznej.

     Wśród jednoczesnych działań, zajmuje się konsultacją pacjentów i ich rodzin w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. W szczególności, chodzi o pacjentów z oddziałów onkologicznego i ginekologiczno-położniczego. Wcześniej pracowałam także z osobami z niepełnosprawnością intelektualną oraz zdiagnozowanymi, w kierunku spektrum autyzmu, w Środowiskowym Domu Samopomocy Bonitum.

     Prowadziłam poradnictwo oraz wsparcie psychologiczne dla osób niepełnosprawnych oraz z doświadczeniem choroby psychicznej, w ramach projektu "Zatrudnienie Wspomagane" Fundacji Eudajmonia. Byłam również realizatorem Specjalistycznych Usług Opiekuńczych, dla osób z doświadczeniem choroby psychicznej.

 

     W Centrum Sensum zajmuje się:

Umów wizytę

Sonia Nuc - ZnanyLekarz.pl