Marzena Ryba

Psycholog osób dorosłych

     Ukończyłam studia psychologiczne w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Opolskiego. Obecnie jestem w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.

     Od ponad 20 lat zajmuję się psychoedukacją – prowadzę szkolenia i warsztaty, współpracuję z Uniwersytetem SWPS we Wrocławiu, prowadząc kursy z zakresu podstawowych umiejętności psychologicznych, kształtowania umiejętności osobistych oraz samorozwoju. Współpracuję również z wrocławskim Stowarzyszeniem Intro, udzielając wsparcia kobietom doświadczonym przemocą w związku, w ramach projektu “Odwikłane z przemocy - bezpieczne”.

     Prowadzę krótko i długoterminowe procesy wsparcia psychologicznego. W relacji z klientem jestem zaangażowana i w pełni obecna. Pytam i słucham. Szukam empatycznego dostrojenia, które pozwoli mi jak najlepiej zrozumieć rzeczywistość doświadczaną przez klienta. Uczę się sposobu w jaki opisuje i przeżywa rzeczywistość. Dopytuję o potrzeby i cele. Dążę do rozpoznania wraz z klientem pełnego obrazu sytuacji, z którą się zmaga. Wnikliwie badamy zasoby, mocne strony i potencjał klienta, który w wyniku doświadczeń życiowych może mu nie być dostępny. Wspólnie szukamy rozwiązań. Wspieram w budowaniu gotowości na wprowadzanie zmian. Towarzyszę w ich wdrażaniu. Jeśli pojawi się taka potrzeba - włączam też pracę z ciałem. Krok po kroku zapoznaję klienta z praktykami psychosomatycznymi, a następnie towarzyszę przy ich wdrażaniu w codzienność.

     Stale poszerzam swoje kompetencje biorąc czynny udział w licznych szkoleniach z zakresu psychologicznego wsparcia i technik terapeutycznych, a swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Prywatnie jestem mamą trójki dzieci, co jest dla mnie nieustającym źródłem odkryć, wzruszeń i radości, ale też wyzwań i trudów. Doświadczenie życiowe codziennie przekładam na budulec własnych pokładów empatii, pokory i szacunku dla różnych ścieżek życiowych klientów, ich wyborów oraz doświadczanych trudności.

 

W Centrum Sensum zajmuję się:

Wolne terminy


Konsultacja psychologiczna
Centrum Sensum - Krupnicza 07.12.2023 - 16:00 07.12.2023 - 16:30 07.12.2023 - 17:00