Katarzyna Tutka

Psycholog, psychoterapeuta dzieci, młodzieży i dorosłych

    Jestem psychologiem i psychoterapeutą, w trakcie certyfikacji w szkole psychoterapii poznawczo – behawioralnej SWPS we Wrocławiu. Ukończyłam także kurs neurokognitywistyki na Uniwersytecie Sapienza w Rzymie, jak równierż brałam udział w zagranicznym projekcie badawczym z wykorzystaniem sprzętu EEG w szpitalu. Prowadzę trening Biofeedback (I i II stopnia), warsztaty psychoedukacyjne w szkołach oraz konsultacje i psychoterapię dzieci, młodzieży oraz dorosłych. 

     Doświadczenia zawodowe zdobywałam w Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania, gdzie odbyłam staż i ukończyłam Studium Terapii Zaburzeń Odżywiania. Posiadam również certyfikat Studium Terapii Rodzin w nurcie systemowym w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii, natomiast doświadczenie w pracy z osobami cierpiącymi na schizofrenię i chorobę afektywną - dwubiegunową, zdobywałam dzięki praktykom w Środowiskowym Domu Samopomocy Dolsar Art (m.in w arteterapii).

      W pracy terapeutycznej praktykuje nurt poznawczo - behawioralny, włączam elementy terapii schematów, akceptacji i zaangażowania oraz terapii skoncentrowanej na współczuciu i uważności.

       Specjalizuję się w pracy z osobami chorującymi na zaburzenia odżywiania, z niską samooceną, stanami depresyjnymi oraz z zaburzeniami osobowości. W relacji terapeutycznej zakładam, że najważniejsze jest poznanie potrzeb człowieka
i wspieranie go w lepszym poznawaniu siebie, uwzględniając przy tym uwarunkowania temperamentalne i kontekst środowiskowy. Wierzę, że lepsze zrozumienie siebie pomaga w budowaniu autentycznych więzi i życiu w zgodzie ze swoimi wartościami.

      W pracy najważniejsza jest dla mnie relacja z pacjentem, ponieważ to właśnie ona pozwala na zaspokajanie potrzeb emocjonalnych, dzięki czemu pacjent ma możliwość rozwijania adaptacyjnych strategii radzenia sobie. Stale uczestniczę w szkoleniach podnosząc swoje kwalifikacje, a swoją pracę poddaję superwizji, zgodnie ze standardami etyki zawodowej.

W Centrum Sensum  zajmuje się:

Umów wizytę

Katarzyna Tutka - ZnanyLekarz.pl