Justyna Surdyga - Mikuła

    Jestem absolwentką dwustopniowych studiów logopedycznych o specjalizacji neurologopedycznej. Tytuł logopedy zdobyłam na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, a specjalizację realizowałam na Uniwersytecie Gdańskim.

    Logopedia to niewątpliwie nie tylko moja praca – interakcja z drugim człowiekiem daje mi radość i inspiracje. Terapia pacjentów dorosłych jest wyzwaniem, ale nie mniejszym, niż zajęcia z najmłodszymi.

    Swoje siedmioletnie doświadczenie logopedyczne zdobywałam już podczas studiów w Gdańsku i praktyk w szpitalu miejskim w Gdyni, następnie w placówkach oświatowych oraz prywatnych, a piękny Wrocław pozwolił mi na rozszerzenie swojej wiedzy i praktyki o terapię osób laryngektomowanych. Rok 2018 przyniósł mi możliwość uczestnictwa w kursie terapii jąkania młodzieży i dorosłych organizowanym przez The Stuttering Foundation of America w Filadelfii.

    Terapią obejmuję dzieci i dorosłych, a ukończone przeze mnie kursy dotyczą m.in. poradnictwa laktacyjnego, terapii niepłynności mowy, diagnozy neurologopedycznej czy zaburzeń przetwarzania słuchowego.

   

    W Centrum Sensum zajmuję się: