Jacek Schodowski

Psycholog, psychoterapeuta młodzieży i osób dorosłych

   Na moje wykształcenie składają się studia magisterskie z zakresu psychologii klinicznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS oraz filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim. Od wielu lat, regularnie uczestniczę w seminariach klinicznych, wykładach czy konferencjach z zakresu psychoanalizy współczesnej oraz kierunków psychoterapeutycznych, które mają swe źródło w nauce Freuda. Od 2009 roku biorę udział wydarzeniach klinicznych, organizowanych przez Koło Warszawskie Psychoanalizy New Lacanian School. Ponadto, jako redaktor, brałem udział w procesie publikacji pierwszych seminariów Jacquesa Lacana w języku polskim przez Wydawnictwo Naukowe PWN.

   Wykształcenie psychoterapeutyczne uzyskałem w ramach szkolenia o profilu integratywnym, akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Oznacza to,
że oprócz wiodącego w mojej pracy podejścia psychodynamicznego, jestem otwarty na używanie różnych technik i metod pracy, w zależności od sytuacji, z jaką przyjdzie nam pracować. Doświadczenie zawodowe, zdobywałem natomiast pracując zarówno z osobami dorosłymi, jak i dziećmi oraz młodzieżą, w ramach działalności placówek oświatowych. Na co dzień, zajmuję się również diagnostyką psychologiczną i opiniowaniem dzieci i młodzieży m.in. w oparciu o Skalę Inteligencji i Rozwoju IDS-2.

     W pracy terapeutycznej kluczową wagę przywiązuję do zasad etyki zawodowej, jak również dbałości o jak najwyższą jakość świadczonych przeze mnie usług. Aby spełnić te warunki, swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanego superwizora Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

 

     W Centrum Sensum zajmuję się:

Umów wizytę

Jacek Schodowski - ZnanyLekarz.pl