Anna Gawlik - Machowska

Psycholog, psychoterapeuta dorosłych, par i rodzin

     Jestem magistrem psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Posiadam także certyfikat ukończenia Szkoły Pomocy Psychologicznej w Ośrodku Edukacji Psychologicznej we Wrocławiu oraz certyfikat ukończenia Systemowej Terapii Rodzin w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu.

    Doświadczenie zawodowe zaczęłam zdobywać już na studiach w Ośrodku Profilaktyki Środowiskowej, gdzie przez 2 lata współprowadziłam grupy wsparcia dla młodzieży, uczestniczyłam w treningu grupowym oraz brałam udział, jako psycholog, w corocznym wakacyjnym zlocie młodzieży.

    W czasie kariery zawodowej, współpracowałam z wieloma firmami, gdzie prowadziłam poradnictwo psychologiczne oraz przygotowywałam opinie psychologiczne. Ponadto posiadam doświadczenie biznesowe, jako psycholog i asesor w sesjach Assessment Center oraz jako rekruter.

      Praktykę psychologiczną prowadzę od kilku lat, specjalizuję się w psychoterapii indywidualnej dorosłych metodą Gestalt oraz terapii systemowej rodzin i terapii par.

W kontakcie z Pacjentem, szczególnie dbam o równowagę relacji, jaka zawiązuje się pomiędzy Pacjentem, a terapeutą, jestem skupiona i uważna na tym, o czym Pacjent mówi. Daję przestrzeń do swobodnej wypowiedzi Pacjenta, jego reakcji emocjonalnych i doświadczania siebie i swoich emocji.

     Dzięki szerokiemu doświadczeniu, potrafię wesprzeć osoby zgłaszające tematy dotyczące życia prywatnego, rodzinnego i zawodowego. Jestem przekonana o tym, że każdy posiada w sobie siłę do osiągnięcia równowagi psychicznej i emocjonalnej, czasami bywa to proces długotrwały i z wieloma przeszkodami, ale gdy Pacjent trzyma ster w swoich rękach, to najczęściej udaje mu się dotrzeć do celu - psycholog jest tylko drogowskazem na drodze do osiągnięcia pożądanego efektu.

     W życiu kieruję się maksymą „Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie” Mahatmy Gandhiego. Swoją pracę terapeutyczną poddaję regularnej superwizji.

 

W Centrum Sensum zajmuje się:

Umów wizytę

Anna Gawlik - Machowska - ZnanyLekarz.pl